DUALARIM - 01

  • 0.0 Yorum var.
*- Ebat: 16,5 23,5 *- Sayfa sayısı: 470 SAYFA

  •  
  • Piyasa Fiyatı
    260,00 TL
  • Toplam Fiyat
  • Adet :

Evvelce bu hususta birçok kitap yazılmışsa da, bir çoğu kaynakları belirtilmeksizin hazırlandığından ilmî bir eser olarak kabul edilmemekte, bir kısmı da çok kısa olduğundan yeterli görülmemektedir.

Bu aciz kardeşiniz, elinizdeki bu kitapta, Efendimiz (Sallallahu aleyhi ve sellem)in, yatağından kalktığı andan, tekrar yatacağı ana kadar, neler okuduğunu ve değişik konularda büyüklerden rivayet edilen muhtelif duaları, kaynaklarını açıklayarak zikretmeye çalışmıştır. Allah-u Te‘âlâ cümlemize okuduklarımızla amel etmeyi nasip eylesin. Amin!

Şunu da ifade edeyim ki, bu eserde zikredilen amellere muvaffak edilen kardeşlerimiz, sadece kendilerini kazandırmakla yetinmeyip, "Komşusu aç iken tok yatan, (kâmil) mümin değildir." "Kendisi için sevdiğini, mümin kardeşi için de sevmeyen hakiki manada mümin olamaz."

Hadîs-i şeriflerini düşünerek, bu büyük faziletlerden mahrum olan insanları da uyandırıp teşvik etmelidirler ki bir misli fazilete nail olsunlar. Nitekim Efendimiz (Sallallahu aleyhi ve sellem) bir hadîs-i şeriflerinde şöyle buyurmuşlardır: 

"Bir hayra delalet edene, onu yapan kadar ecir vardır."

Mevlâ Te‘âlâ cümlemize, efrad-u ailemiz, çoluk çocuğumuz, akrabâ-i teallukatımız ve bütün mümin kardeşlerimizle beraber bu manevi hâzinelerden istifade etmeyi ve âhiret yolculuğuna iman selameti ve büyük sermayelerle çıkmayı nasip eylesin. Amin!

Son duamız, âlemlerin Rabbi olan Allah-u Te‘âlâ ya hamdetmektir.

Yayın Tarihi 27 Şubat 1994
ISBN 9786058139695
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 452
Cilt Tipi Sert Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16,5 X 23,5


Pozitif Oran 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00