KADİR GECESİNİ İHYA SEVABI KAZANDIRAN AMELLER - 87

  • 0.0 Yorum var.

  •  
  • Piyasa Fiyatı
    100,00 TL
  • Toplam Fiyat
  • Adet :

Bilindiği üzere; Kadir Gecesinin fazîleti ve onda yapılan ibâdetlerin bin ayda yapılandan daha hayırlı olduğu Kurân-ı Kerîmde inzâl buyrulan müstakil bir sûre beyân edilmektedir.

Kendi ümmetinin diğer ümmetlerin ömrüne göre daha az yaşayacağı Rasûlüllâh (Sallellâhu Teâlâ Aleyhi ve Sellem)e bildirilince bundan dolayı çok üzülmüş, Allâh-u Teâlâ da ona bir ikrâm olmak üzere seksen üç sene dört aya tekabül eden bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesini ümmetine bahşetmiştir.

Bu noktada iyi düşündüğümüzde yetmiş sene yaşayan bir Müslümanın on yaşından sonra aklı başında olarak idrâk edeceği Kadir Gecesi sayısının altmış olacağı ve bu altmış gece bin ile çarpıldığında bu sayının beş bin seneye tekabül edeceği gerçeği ortaya çıkar.

Bu kitapta sizlere arz ettiğimiz, başka zamanda yapıldığında bile Kadir Gecesinde yapılmış gibi ecir kazandıran hattâ bâzısı hakkında Kadir Gecesinin tümünü ihyâya denk olur. buyrulan amellerin, bir de Kadir Gecesinde yapılmış olduğunu düşündüğümüzde fazîletlerinin ne kadar katlanacağını hiçbir hesap makinesinin ihsâ edemeyeceğini idrakte hiç kimse güçlük çekmez.

İşte bu risâlede biz sizlere bu amellere daîr mûteber eserlerde bulabildiğimiz bütün zikirleri, namazları ve Kurân-ı Kerîmden okunacak sûreleri tek tek beyân etmeye çalıştık.

Yayın Tarihi 9 Temmuz 2020
ISBN 9786050623918
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 184
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13,5 X 19,5


Pozitif Oran 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00