KURANI HAKİM RİSALESİ - 05

  • 0.0 Yorum var.

  •  
  • Piyasa Fiyatı
    80,00 TL
  • Toplam Fiyat
  • Adet :
Şu bilinsin ki bu Risâlemizde üzerinde durduğumuz ilk konu, Kurân-ı Kerimi okumanın edepleriyle ilgilidir. 

Bunlar da başlıca on tanedir. Malum olduğu üzere, istedikleri şeylere ulaşmaktan mahrum olanlar, ancak o şeye kavuşmak için riayet edilmesi gerekli olan usûl ve edepleri gözetmemeleri yüzünden yolda kalmışlardır.

Dolayısıyla bir Müslümanın, dünya ve ahiret saadetini kazanmak için en çok okuyup amel etmesi gereken Kurân-ı Hakimden en büyük hisseye ulaşması onu okurken ve dinlerken gerekli edeplere uymasıyla mümkündür.

Bu yüzden bu Risâle Allah-u Te‘âlâ tarafından bize sarkıtılmış olan Kurân-ı Kerimin ipine sımsıkı sarılabilmenin en güzel vesilesidir.

Yine bu Risâlemizde, günümüzün en büyük felâketlerinden olan, Kurânın tefsiri hakkında kendi görüşlerine dayanarak bilgisizce yorum yapmak gibi bir fitneye düşenlerin zemmi hakkında buyrulan hadis-i şerifleri açıklayarak Müslüman kardeşlerimizi uyarmaya çalıştık.

Ayrıca Kurân-ı Kerimin en mühim konularından olan ve birçok insanın ayağının kaymasına sebep olan muhkem ve müteşabih ayetlerle ilgili geniş malûmata da bu Risâlemizde rastlayabilirsiniz.

Bu Risâlemizde özellikle Kuran-ı Kerimin tefsiri hakkındaki mücadelenin yasaklığı, Ehl-i Sünnet dışı sapık fikirlere sahip olan kimselerden Kuran-ı Kerim hakkında soru sorulmaması, meclislerinde oturulmaması ve onların ilimlerinden istifade edilmemesi gerektiği hususundaki konulara da geniş yer verdik.

Yayın Tarihi -
ISBN 9786058527829
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 120
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13,5 X 19,5


Pozitif Oran 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00